Valcprofila montāžas instrukcija

Valcprofils ar stingrības rievām

Valcprofils ar stingrības rievām

Tehniskā informācija

Lietderīgais platums – 550 mm
Biezums – 0,45 – 0,65 mm
Garums – 100 – 8000 mm
Minimālais jumta slīpums – 5°

Mēs piedāvājam valcprofilu ar gludu virsmu vai ar divām stingrības rievām. Valcprofils ir paredzēts, lai izveidotu tā saucamo „falcēto” jumta segumu.

Montāža

Valcprofila jumta ieklāšana ir gandrīz tāda pat kā klasiskajam “falcētajam” cinkotā skārda jumtam. Šo darbu parasti veic pieredzējuši jumiķi.

Valcprofilu var ieklāt uz retināta dēļu klāja. Kokmateriāliem ir jābūt sausiem un antiseptizētiem. Dēļu ieteicamie izmēri ir 22 x 100 vai 25 x 100 mm un tiem ir jābūt kalibrētiem. Attālums starp dēļiem jumta slīpnē ir atkarīgs no jumta slīpuma un attāluma starp spārēm, parasti tas ir no 20 līdz 60 mm. Pie spārēm dēļus stiprina ar 2 cinkotām skrūvēm vai naglām.

Vienlaidus dēļu klājs ir nepieciešams jumta dzegas, kores un sateknes daļās, ap dūmeņiem un lūkām, kā arī vietās zem sniega barjerām, kāpnēm un jumta laipām. Zem dēļiem ir jāieklāj antikondensāta plēve.

Lokšņu stiprināšanai izmanto 0,5 mm skārda skavas, vai arī stiprināšanai paredzētās sloksnes 20 x 60 mm, kuras iegūst sagriežot lokšņu atgriezumus. Skavas pie dēļiem stiprina ar cinkotām skrūvēm vai naglām. Skavu daudzums ir atkarīgs no mājas atrašanās vietas (jāņem vērā vēja iedarbība) un mājas augstuma. Skavu minimālais daudzums jumta vidusdaļā ir 4 gab./m2, jumta sānu malās un dzegā – 5 gab./m2. Tādējādi ieteicamais attālums (solis) starp skavām ir 350 – 450 mm. Ielokus nepieciešams blīvēt ar mastiku horizontālajās gulošajās šuvēs, kā arī ļoti lēzenu jumtu garenšuvēs.

Ielokus šuvēs var savienot ar speciālu valcējamo rullīšu iekārtu, kā arī izmantojot koka āmuru.

Minimālais nepieciešamais dēļu klājs sateknēs ir 500 mm uz abām pusēm un ap skursteni – 1000 mm uz visām pusēm.

Ekspluatācijas noteikumi

Lietus ūdens parasti nomazgā jumtu tīru. Koku lapas, skujas un dažādi citi lielāki netīrumi, kuri pielīp pie jumta, ir jānotīra reizi gadā, vēlams to darīt pavasarī. Vismaz reizi gadā ir jāiztīra arī satekņu vietas un ūdensnoteku sistēma.

Netīrumu nomazgāšanai no jumta parasti izmanto ūdeni un mīkstu birsti. Ja virsma ir stipri netīra, tad mazgāšanai var izmantot ziepjūdeni, vai arī krāsotām virsmām paredzētu mazgājamo līdzekli. Pēc šādu līdzekļu izmantošanas, virsmu ir rūpīgi jānoskalo ar tīru ūdeni.

Jo jumts ir stāvāks, jo sniegs parasti īsāku laiku turas uz tā krāsotās virsmas, neradot papildus slodzi jumta konstrukcijām. Ja jumtam ir neliels slīpums, un sniegs uz tā noturas, tad drošības apsvērumu dēļ tas būtu no jumta jānotīra. Sniega tīrīšanai var izmantot tādus darba rīkus, kuri neskrāpē un nedeformē jumta segumu.

Pārklājuma garantija

SIA SKĀRDA NAMS dod garantiju izstrādājumiem no cinkotā tērauda loksnes ar šādiem polimērpārklājumiem:

POL (poliesters) – 5 gadi
PUR MAT (matēts purals) – 10 gadi
PUR (purals) – 15 gadi
Garantija sāk darboties no preces iegādes brīža.

Garantijas noteikumi

Garantija attiecas uz jumta un sienu seguma materiāliem ar polimērpārklājumu, kuri tiek ekspluatēti normālos apstākļos. Garantija attiecas uz šādiem klimatisko apstākļu izraisītajiem bojājumiem:
pārklājuma (krāsas) atlobīšanās;
pārklājuma plaisāšana;
nevienmērīga vai stipra krāsas toņa izmaiņa.

Garantija darbojas, ja:

1. Jumta un sienu materiāli ir samontēti atbilstoši montāžas instrukcijām, piemēram, nodrošināta brīva ūdens notece no izstrādājuma virsmas;
2. Materiālu stiprināšanai ir izmantotas atbilstošas skrūves ar blīvējošām gumijām;
3. Ir ievēroti SIA SKĀRDA NAMS materiālu glabāšanas un ekspluatācijas noteikumi;
4. Būvobjekts atrodas Latvijas Republikas teritorijā.

Garantija nedarbojas, ja:

1. Pārklājums ir bojāts ekstremālu klimatisko apstākļu dēļ: ir bijis palielināts ķīmisko reaģentu (gāzu, tvaiku, šķidrumu, sāļu) vai putekļu saturs gaisā;
2. Pārklājumu ir sabojājuši svešķermeņi, ugunsgrēks, sprādziens, vētra, zemestrīce, radiācija, zibens, krusa, plūdi u.c. stihiskas nelaimes, kā arī kara laika apstākļi un ļaunprātīga materiālu bojāšana;
3. Pārklājums sabojāts paviršas celtniecības vai nepareizas montāžas gaitā;
4. Materiāls ir griezts ar abrazīvo disku;
5. Pārklājums ir mehāniski sabojāts, materiālu montējot vai pārvadājot, kā arī nepareizi glabājot;
6. Ir izmainījies krāsas spīdums;
7. Krāsas tonis izmainījies vienmērīgi;
8. Krāsas tonis ir izmainījies no netīrumiem uz materiāla virsmas vai t.s. karbonātu izsāļojumiem (“efloriscence”);
9. Garantija neattiecas uz lokšņu griezumu vietām;
10. Pircējs nevar uzrādīt preču pavadzīmes – rēķina oriģinālu.